Na co se zaměřit před koupí prvního MacBooku?


Pokud sháníte nový notebook, je velká šance, že poté co si projdete jednotlivé modely notebooků na trhu, se rozhodnete pro MacBook od firmy Apple. Ty jsou známé pro svůj elegantní vzhled, skvělý hardware i software.

Pokud je to ale váš první MacBook, měli byste vzít do úvahy několik důležitých faktorů.

Procesor

MacBook od roku 2020 upustil od procesorů Intel, které používal předtím, a nyní používá vlastní křemíkové čipy Apple. Tyto čipy mají menší spotřebu energie a také efektivnější paměť. I zabezpečení je tu na lepší úrovni. Tyto čipy jsou celkově na vyšší úrovni, proto se určitě rozhodněte pro model, který bude disponovat těmito čipy.

notebook

Cestování

Téměř každý notebook je ideální na cestování a práci na cestách. S MacBookem ale uvidíte, na jak vysoké úrovni může být práce na cestách, pokud máte tuto výkonnou mašinku. Díky velikosti, rychlosti procesu a naprosto tichému používání je vhodný i například na přednášky do školy nebo na firemní porady. Nezapomeňte ale používat pouzdro na MacBook, pokud ho budete přenášet na jiné místo.

Kvalita obrazu

Kvalita obrazovky by měla být jeden z hlavních faktorů, který by vám měl pomoci při rozhodování, který MacBook si koupit. Obrazovky MacBooku, které mají 14 nebo 16 palců mají displej ProMotion, které podporují frekvenci až 120 Hz, takže se jedná o kvalitní obraz. Navíc, MacBooky jsou známé pro svou kvalitní produkci barev a drobné LED panely, které zkvalitňují zážitek z obrazu.

notebook

RAM a uložiště

Samozřejmě, důležitým aspektem je velikost RAM a velikost uložiště. Čím větší budete chtít výkon, tím větší by měla být velikost RAM. Pro běžného uživatele obvykle stačí RAM 8 GB, pro náročnější je i k dispozici 16 GB RAM. Standartní velikost uložiště, v které jsou k dispozici MacBooky, jsou 256 GB, což je postačující, pokud jste student nebo člověk, který potřebuje notebook pro běžnou práci.