Způsob jak získat vlastní bydlení


Jsou to úvěry na bydlení, které lidem posledních několik let umožňují financování nákupu nemovitostí. Koupit si pozemek, dům, byt nebo zrekonstruovat starší stavbu stojí miliony korun. Aby si člověk nemusel hypotéku brát, je nutné aby vydělával stovky tisíc korun ročně, aby si za pár let dokázal na bydlení naspořit. I člověk který si spoří na bydlení musí do doby, než si svoje bydlení pořídí, někde žít. A tak musí platit nájem, energie a všechny další věci nezbytné pro život. Proto je dnes téměř nemožné našetřit si na bydlení, pokud tedy chcete bydlet v normálním bytě nebo domě v hezké lokalitě.

peníze bydlení

Bydlení může dnes mít mnoho podob. Ze zahraničí se k nám dostal trend mini domku, což pro mnohé lidi může být také cesta. Každý netouží po velkém domě s obrovskou zahradou, ale stačí mu něco menšího, hlavně že to bude jeho. Není se čemu divit že tolik lidí dává přednost vlastnímu bydlení před nájemním. Zatímco váš dům bude váš už napořád, z nájmu vás majitel bytu nebo domu může dostat když vám neprodlouží smlouvu nebo ukončí nájem kvůli závažnému porušení smlouvy.

banka peníze

Jak získat hypotéku?
Máte natolik nízké příjmy, že pro banku nejste dostatečně zajímaví a bonitní klienti? Žádali jste si o poskytnutí hypotéky, ale požadovanou částku byste nedostali? Buď můžete zkusit pořídit mini domek, jehož cena se pohybuje od půl milionu korun výš, a nebo si můžete zkusit vzít úvěr někde jinde. Nebankovní hypotéka je poměrně rozšířeným finančním produktem, který nabízí nebankovní společnosti.

Problém u řady klientů je ten, že pro banky nejsou dostatečně bonitní. Dnes musíte splnit několik podmínek, aby vám banka hypotéku poskytla. Musíte mít dostatečné příjmy, abyste zvládli splátky hradit, musíte mít naspořenou určitou částku a nebo musíte mít pozemek a nebo dům k rekonstrukci. V žádném případě nesmíte mít exekuce nebo být v insolvenci, a to u některých nebankovních společností nemusí být problém.