Co vás může zaskočit při vyklízení bytů


Psychika – lidé navštěvují lékaře buď kvůli chorobám tělesným nebo duševním. Ty duševní jsou mnohdy nevyzpytatelné a zákeřné, protože udeří ve chvíli, kdy se jim jen s obtížemi bráníme. Jednou z psychicky těžko zvladatelných situací je úmrtí v rodině. Pokud vám například zemře otec a vy po něm dědíte byt a musíte jej vyklidit, můžete při každém pohledu na různé předměty trpět lítostí a úzkostnými pocity, že vyklizení bytu v Praze prostě sami nezvládnete. Pověřte tím naopak profesionály, kteří k nebožtíkovi neměli žádný vztah, a pro něž je tato práce převážně rutinou.

kanystry s benzínem

Prach a špína – ne každý vyklízený byt je naklizený tak, že by se tu dalo jíst z podlahy. Bývá to spíše naopak, protože se zpravidla vyklízí objekty zanedbané, kde se dlouho neuklízelo. Může vás tu pak zaskočit spousta prachu, pavučiny s pavouky, roztoči a bakterie. Pokud se po kobercích chodilo naboso, mohou vám zanedbané koberce připomínat svým zápachem čtrnáct dnů nemytá bosá chodidla.

svinutý koberec

Zápach – o zápachu koberců jsme již hovořili a k němu bychom mohli přidat i zápach zvratků a výkalů, například v seniorských bytech, kde bydleli nemocní lidé. I s tím se profesionální firmy mohou potkat a vyřeší tento problém za vás.

Nebezpečné předměty – může se stát, že vám byt předá do užívání nějaký narkoman, po němž tu zůstanou krvavé injekční stříkačky a různé nebezpečné chemikálie. V bytech také mohou být staré zářivky a výbojky plné rtuti. K nebezpečným předmětům řadíme i neznámé chemické látky v kanystrech, benzín, petrolej, naftu, líh, aceton atp.

Příliš těžké předměty – vysoká hmotnost předmětů také může být důvodem, proč si raději najmout profesionály. Mohou se tu setkat třeba i s trezory či starožitným nábytkem, který se obtížně na místě rozebírá a musí se vynášet ven vcelku. Dalším důvodem přivolání profesionálů je i velké množství vyklízených věcí, když je například jimi zaplněný sklep i byt.