K čemu je vám dobrý nejsilnější Tribulus na trhu


Tribulus terrestris neboli Kotvičník zemní je adaptogenní rostlina. Říká se jí tak proto, že adaptuje lidský organismus na stresové vlivy. Toto je možná zdánlivá maličkost, ale ve skutečnosti je to zásadní moment, který zejména v současné době ovlivňuje kvalitu lidského života. Ti z vás, kteří pamatují dobu socialismu a devadesátá léta, si možná dobře uvědomují, že tehdy nebyl stres tak rozšířeným jevem ve společnosti, lidé měli více času na sebe a na své blízké a bylo to dáno i tím, že technický vývoj neumožňoval tolika zneužívání techniky proti lidem. Navýšení stresových vlivů souvisí i s tím, že se výrazně zhoršily mezilidské vztahy, a ve společnosti panuje i značné napětí kvůli rostoucím cenám energií, potravin, léků a dalších životních potřeb, a také svůj neblahý vliv sehrál vojenský konflikt na Ukrajině a covidová doba.

listy ženšenu

Čelit takovému stresovému náporu není jednoduché a naše tělo má také své limity. Jakmile je překročíte, dostáváte se do průšvihu. Naštěstí ale existuje rychlá pomoc a úleva v podobě adaptogenních bylin, kam patří i nejsilnější Tribulus na trhu. Je to byliny, kterou známe i pod názvem Kotvičník, a ta dokáže snižovat výskyt stresových hormonů v krvi a posilovat tvorbu testosteronu.

adaptogenní bylinky

Testosteron se v těle tvoří jen v minimální míře právě při stresu, a pokud tento stav trvá dlouho, dochází k adrenální únavě nadledvinek, což pak přináší mnoho dalších zdravotních problémů včetně těch nejzávažnějších.

Nenechte se stresem převálcovat a nedávejte mu žádnou šanci na přežití. K životu jej nepotřebujeme a obejde se bez něj celá společnost. Kromě stresu se ale také zaměřte na zdravou výživu, odstraňte z vašeho jídelníčku bílé pečivo, sladkosti (rafinovaný řepný cukr) a také převahu masa, v němž se nachází také velké množství stresových hormonů (po násilném zabití zvířat).