Kam s filtračním pískem, až doslouží


Filtrační písek https://www.chlorito.cz/pisek-do-piskovych-filtru v pískových filtracích dobře slouží svému účelu do té doby, dokud nejsou povrchové hrany jeho zrnek obroušené vodní erozí. Jakmile tento jev nastane, a filtrace začne být nedostačující pro zajištění čisté vody v bazénu, je nutné písek vyměnit za nový. Tento proces je velice jednoduchý, stačí objednat potřebné množství nového písku, ten starý vysypat z filtrační nádoby, nasypat tam nový, a jede se dál. Vám pak ale zbude poměrně velká hromada použitého písku a zároveň i rozhodování, kam s ním?

písek do filtrace

„Na pískoviště ho dětem dám“ – znáte slova písně Ivana Mládka, která se zabývá likvidací použitého automobilového oleje? Zpěvák a textař v jedné osobě se v ní rozhoduje, že vylije olej dětem na pískoviště. Vy se naopak tomuto trapnému brutálnímu zločinu jen vysmějte a na pískoviště dětem vysypejte použitý filtrační písek. Bude se jim tu hodit na jejich bábovičky a hradní stavby.

písečná pláž

Čím posypat chodník – myslet v létě na zimu se zdá poněkud směšné, ale zkuste si vybavit, že právě nasněžilo, a že je chodník před domem tak kluzký, že zasluhuje nějaký vhodný posyp. Zapomeňte na sůl, která jen zbytečně komplikuje situaci a vytváří na povrchu chodníku kluzkou břečku, použijte naopak filtrační písek, se kterým máte chodník zajištěný proti podkluzování bot i pneumatik.

Barefoot chodník – bosonohé chodníky jsou velkým hitem a doporučit jej můžeme i vám, protože chůze naboso po stimulačním povrchu prokrvuje vnitřní orgány a zlepšuje jejich činnost. Základ obvykle tvoří písečná výsypka, kterou pak doplňují různé typy kamenů a oblázků, borové či smrkové šišky, větve, a někdy i hliněné či plastové kuličky, dřívka či mulčovací kůra. Bosonohý chodník se vám může hodit na zahradu vedle bazénu, v sousedství dětského pískoviště, anebo vyzdobí okrasnou část zahrady společně s vysázenými dřevinami.