Oblíbená škola

Vzdělání je pro někoho velice důležité, ale pro někoho vzdělání je zase úplně zbytečné. Abych pravdu řekla, tak mě škola opravdu hodně bavila. A když už jsem byla asi v páté nebo v šesté třídě, tak jsem si uvědomila, že vlastně vzdělání je pro někoho opravdu hodně důležité. A baví ho to. Tohle přesně jsem si řekla a stála jsem si zas tím. A nevím, jak se to stalo, ale postupem času jsem si začínala uvědomovat, že vzdělání a škola je opravdu hodně důležitá. Opravdu nevím, co bych dělala, kdyby mi třeba nebylo vůbec umožněno studovat. Slyšela jsem totiž také různé případy, kdy třeba děti chtěly stále studovat, ale vůbec nemohly.

Ráda se učím.

A to hlavně z toho důvodu, že na to nebyly vůbec peníze. A já, abych pravdu řekla, tak jsem z toho byla velice nešťastná a také nervózní a na vážkách, kdyby mi třeba moji rodiče potom řekli, že nemohu jít studovat, protože na to nemají peníze. Ani nevíte, jak moc mě to trápilo. Takže mě nic opravdu nic jiného nezbylo, než jít za svými rodiči a zeptat se jich. A rodiče z toho byl opravdu překvapení, když se mě zeptali, jak se na tohle přišla, že by neměli peníze na moje vzdělání. A já jsem jim řekla, že jsem tohle slyšela už ve škole. A byla jsem ale opravdu hodně překvapená, když mi rodiče řekli, že tohle jejich případ není.

Moc ráda čtu.

A sice prý nejsme vůbec bohatí, ale prý na vzdělání peníze vždycky jsou a budou. Takže mě to velice uklidnilo a potěšilo.  A rodiče jsem potěšila opravdu hodně. A tak jsem si řekla, že si vezmu nějaké kurzy matematiky angličtiny navíc, kde mám největší mezery. Takže mě to potěšilo dvojnásob, protože rodiče alespoň takhle Viděli, že mám o vzdělání a o školu opravdu veliký zájem. Nakonec to dopadlo tak, že jsem si udělala zdravotní školu a potom ještě vysokou školu ekonomickou, kam jsem se vždycky těšila, protože vždycky jsem chtěla mít vysokou školu ekonomickou.