Sáček se zipem pro skladování trvanlivých potravin


Víte, že veganský jídelníček oplývá mnoha výhodami, které nemohou zaznamenat lidé, konzumující maso? Jednou z nich je i větší rozptyl trvanlivých potravin v jídelníčku. Představte si situaci, že se chystáte na dopolední nákup v obchodním centru a očekáváte, že se tu budete pohybovat i několik hodin. Za tu dobu vám jistě vyhládne a budete muset doplnit energii vhodným pokrmem. Buď strávíte http://mednews.cz/cz/aktuality/15905/neutopte-se-v-nabidce-aneb-rozhodnete-se-spravne-kde-stravite-leto spoustu času čekáním ve frontě ve fastfoodovém občerstvení, mimochodem předraženém, a ne zrovna zdraví prospěšném, a budete se tu tísnit s dalšími lidmi u malého stolku, anebo si jednoduše vezmete do zip sáčku směs ořechů, semínek a sušeného ovoce, která vás spolehlivě zasytí, a vy nebudete žádné občerstvení potřebovat. Koupíte si pouze něco k pití, a to je vše. Ušetříte spoustu peněz a navíc doplníte do organismu potřebné živiny.

loupaný sezam

V zipovém sáčku ovšem můžete uchovávat i trvanlivé potraviny přímo doma ve spíži

Mouka – mouka se vám nerozsype, protože se sáček neprotrhne, na rozdíl od papírového pytlíku, a uzavírací zip je navíc spolehlivý a pevný.

Strouhanka – totéž platí pro strouhanku, ta vám v sáčku vydrží i několik měsíců, aniž by za tu dobu navlhla a plesnivěla.

semínka potravin

Ořechy a sušené ovoce – zmíněné směsi ořechů nebo jednotlivé druhy můžete velmi spolehlivě ukládat do sáčků se zipem i ve větším množství, například po jednom nebo dvou kilogramech. Některé typy velkých sáčků jsou velmi pevné a udrží náklad ořechů i ve více vrstvách na sobě. Nemusíte je přesypávat do dóz, které bývají spíše neskladné.

Luštěniny – velké oblibě veganů se těší luštěniny, zejména fazole pro teplou kuchyni a cizrna, z níž lze vyrábět velmi chutné pomazánky „Hummus“, jejichž základ tvoří kromě cizrny i sezamová pasta „Tahini“. Tu si můžete vyrobit i sami, zakoupíte sezam, který pak upražíte a rozmixujete spolu s řepkovým olejem na hustou pastu. A do čeho jiného ukládat sypký sezam, než opět do zip sáčku 2pack.cz.