Techničtí pomocníci

Vítaným pomocníkem v době, kdy je člověk upoutaný na invalidní vozík a není schopen překonat schodišťovou barieru, umožnující vstup do bytu, je motorový schodolez. Toto skladné a ve většině případů i skládací zařízení, které je možné převézt i na cílové místo autem, je naprosto nezbytné nejen při zdolávání schodů, ale i při sestupování. Dodávány jsou ve dvou variantách. Buď s vozíkem, anebo bez něho. Schodolez sice nemůže ovládat vozíčkář sám. Ale doprovázející osoba určitě ráda tuto službu poskytne. Výkonný motor a integrované brzdy zajišťují nejen potřebné bezpečí, ale i vítaný komfort.

Domů schodolezem

Schodolezy pásové jsou určeny pro transport osob na klasickém invalidním vozíku mechanickém. Vzhledem k vyšší hmotnosti elektrických vozíků je nelze doporučit. A nahradit je schodišťovou plošinou. Která už je ovládána osobou na vozíčku a doprovodná osoba už není potřebná. Toto zařízení je možné nainstalovat jak na schodiště venkovní, tak lze jimi usnadnit překonání schodů uvnitř domu. I s potřebnými spojovacími úpravami mezi jednotlivými poschodími. Což ocení všichni, kdož bydlí v domech bez výtahu.

Elektrickým zvedákem z postele i do postele

Motomedy jsou v poslední době hojně využívány pacienty při rehabilitaci po mozkových příhodách. Ale mohou být dobrým pomocníkem pro všechny, kteří mají omezené pohybové možnosti. Procvičit si na nich mohou ruce i nohy. A v seniorském věku i ztuhlé klouby. Ideální kombinací motorového pohonu s doprovodnými vlastními silami. Tím že je Motomed pojízdný a rovněž skladný, je možné ho mít doma a využívat každodenně. V případě oslabených dolních končetin lze nainstalovat lýtkovou podporu. V době, kdy je pacient plně imobilní, je možné využít elektrického zvedáku. Který usnadní ošetřujícím osobám potřebnou manipulaci do invalidního vozíku a následně do koupelny, na toaletu či zpátky do postele. Flexibilním ramenem lze vyzvednout osobu i přímo ze země. Nášlapnou brzdu, plachtovou závěsnou sedačku a čtyři pojezdová kola lze naprosto bezpečně řídit dálkovým ovladačem. Po plném nabití baterie je možné provést až dvě desítky potřebných cyklů.