nové auto

Automobil je něco, co by si přál asi každý. Jenomže jak už to, tak bývá, tak automobily jsou opravdu hodně drahé. Sice ano, dají se automobily koupit také někde v bazaru anebo z druhé ruky soukromě, ale i tak je to někdy opravdu veliký finanční zásah do rodinného rozpočtu. A abych se přiznala, tak tohle byl úplně můj stejný problém. Já vůbec jsem nerozuměla tomu, kde potom v budoucnu seženu nějaké peníze na to, až budu mít řidičský průkaz. Jenomže potom, když jsem udělala konečně řidičský průkaz, tak jsem stále neměla peníze na automobil. Navíc si jsem řidičský průkaz udělala asi až na počtvrté, takže jsem si řekla, jestli má vůbec smysl dělat si řidičský průkaz.

Auta jsou prima.

Když jsem se potom dozvěděla, že to vlastně je úplně normální, že někdo neudělá řidičský průkaz napoprvé, tak jsem si řekla, že by bylo opravdu nejlepší, kdybych se snažila. A proto jsem si našla takové zaměstnání, kde bych měla opravdu hodně peněz, ale bohužel jsem taková, že moc ráda nakupuji a také utrácím peníze. Takže to nakonec všechno dopadlo tak, že jsem si automobil pořídila asi až za necelý rok. A je to opravdu hodně velká ostuda, ale nemohla jsem si pomoct. Stále jsem utrácela kupovala jsem si drahé oblečení a kosmetiku, a ne a ne si na auto našetřit peníze.

Auta miluji.

Stejně to nakonec dopadlo tak, že jsem si sice něco ušetřila na nový automobil, ale na zbytek jsem si musela vzít půjčku. Sice to nebyla moc velká půjčka, ale i tak to pro mě bylo docela náročné a na splátky jsem sotva měla. Moji rodiče byli opravdu nešťastný z toho, že jenom utrácím peníze a také nemyslím na budoucnost anebo na zadní vrátka. Naštěstí tohle je už minulost a já jsem se poučila, že když člověk něco chce, tak se musí snažit. A to platí i o autě. Buď na to člověk má peníze nebo nemá. Chápu, že někdy je to vážně s penězi na auto těžké, ale člověk musí vědět, na co má a na co ne.