Tmavá skla v autě nejsou jen módním výstřelkem

Tónovaná skla na autě bývala kdysi dávno výsadou zejména osob s ne zrovna pozitivními úmysly, měla zakrýt jejich plány a co nejvíce zamaskovat identitu, aby mohly provádět svou činnost i za bílého dne. S tímto jevem jste se také mohli setkat i ve filmu, ovšem téma ztmavených skel rozhodně nebývalo aktuální pro širokou veřejnost. Za socialismu jste prakticky nezahlédli jediný vůz v běžném městském provozu, který by si liboval v této záležitosti.

tonování skel

Možná se zamyslíte nad tím, proč zrovna dnes se tónování skel v Brně http://www.centrocar.cz/ i kdekoli jinde tolik ujímá pozornosti, a kromě ochrany před UV zářením a vysypáváním skel při nehodě vás napadnou již pouze dva důvody: tuning a soukromí.

Vozidla s tmavými skly vyniknou zejména s výraznou barvou karosérie, například v červené či žluté barvě, naopak černý lak a tmavá skla evokují něco jako pohřební dodávky s rakví uvnitř. A co se týče soukromí, to je v současné době velmi palčivý problém, který zasahuje do života téměř nás všech. Všimněte si, jak se kvůli GDPR podnikají obstrukce mnohdy až přehnané, zatímco si lidé zvykají na přítomnost kamer takřka na každém rohu. Jsou rozmístěné dokonce i na pietních územích, kde jsou krádeže spíše vzácností, respektive kde v podstatě není co ukrást.

auto

Kamera spolehlivě zachytí i obraz uvnitř vašeho vozu, zjistí, kdo s vámi cestuje, co v autě máte a co tam provádíte, a může podle toho odhalovat soukromí docela jednoduchým a nenápadným způsobem. Problém není samozřejmě v kamerách jako takových, ale v lidech, kteří mohou tyto údaje zneužít.

Nenechme si zasahovat do soukromí, chraňme jej i v autech, kde tmavá skla mohou odfiltrovat to podstatné, a nikdo se nedopátrá k tomu, co se v kabině vozu odehrává. Nikdo nezjistí, kdo v něm jede, kdo jej řídí, kdo cestuje jako spolujezdec, jaké předměty se v autě nachází a čemu se lidé uvnitř auta věnují.