Vydejte se do Českých Budějovic na podzim


Nestihli jste nebo nechtěli si vybrat veškerou dovolenou v létě a máte v rezervě i volno mezi vánočními svátky a vybíráte si dovolenou v říjnu? Pak máme pro vás tip na místo, kde se ani na podzim nebudete nudit. Vydejte se spolu s námi do Českých Budějovic – jihočeské metropole v jedné z nejkrásnějších lokalit v celé Evropě. Proč právě penziony České Budějovice a okolí Penzion u Rudolfa a proč zrovna na podzim?

České Budějovice

Bude tu volno – v říjnu bude s velkou pravděpodobností volno v penzionu, i když si vzpomenete na poslední chvíli. Je tedy poměrně velká šance na výběr ubytování dle vhodné lokality, i co se týče samotného umístění vašeho apartmá. A bude zřejmě volno i ve wellness službách, které mohou být součástí ubytování.

Maximální klid a pohoda – na procházkách městem i při pobytu v přírodě tu narazíte spíše na místní obyvatele. V říjnu je minimální turistický ruch, protože je do Vánoc daleko a léto je také nenávratně pryč. Můžete tu prožít báječný týden – milostné líbánky krátce po svatbě či pobyt při příležitosti zasnoubení, anebo volné dny s přáteli či v rámci spřátelených rodin. Volnější atmosféra bude zřejmě panovat i v místních restauracích, kavárnách, čajovnách a cukrárnách.

podzim v Českých Budějovicích

Barevné listí stromů – vyjde-li slunce a září celý den nad hlavou, i s ranní mlhou je tu kouzelný podzim. Listí stromů v parku stromovka se barví dozlatova a podobné krásy tu spatříte i podél Vltavy či na soutoku s Malší.

Ideální doba na výlety autem – podzimně vybarvená krajina je zajímavá i z vrcholu Kleti, kam se můžete vypravit autem a zaparkovat vůz pod sedačkovou lanovkou na parkovišti nad Krásetínem. Nahoru lze vystoupat i pěšky podél lanovky, nebo se svézt oběma směry. Krása Blanského lesa z vrcholu Kleti je neopakovatelná a neměli byste si ji za slunečného počasí nechat ujít.

Cykloturistika – máte-li zájem a bude-li přijatelná teplota kolem 17 stupňů Celsia, je říjen na cykloturistiku jako stvořený. Doporučujeme projet trasy podél Vltavy, například z Loučovic do Českého Krumlova a dále do Zlaté Koruny, ke zřícenině hradu Dívčí Kámen a k obci Třísov – Nad Vsí, odkud je do krajiny nádherný výhled.