Pronájem vozu pro rodinné výlety


Sdílíte obytný prostor se svými rodiči nebo prarodiči, anebo se s nimi alespoň stýkáte a udržujete dobré přátelské vztahy? A slavíte také společné narozeniny, jmeniny a další významné svátky a výročí? Jestliže se blíží termín nějaké další oslavy a vy prozatím nemáte promyšleno, jakým dárkem obdarovat vaše blízké, máme pro vás návrh. Víte, že mnoho lidí v seniorském věku netouží ani tak po hmotných darech, jako spíše po fyzické blízkosti a pozornosti, a po zážitcích z nějaké uspořádané akce?

jízda po dálnici

Mohli byste k narozeninám členů vaší rodiny uspořádat rodinný výlet. Například pronajmout vůz z půjčovny auta v Praze Autopůjčovna Milan a vypravit se s ním do míst, která vás a hlavně oslavence oslovují a rádi je navštěvují. Můžete si za tím účelem pronajmout hotelové apartmá anebo celou horskou chalupu a naplánovat další program tak, abyste společně prožili zajímavý víkend nebo jiné dny v týdnu.

auto na sportovním letišti

Pronájmy vozidel jsou výhodné v tom, že se nestaráte o jejich technický stav a žádné další záležitosti s tím spojené. Nezajímá vás povinné ručení, dálniční nálepky na čelní sklo, STK a platby s tím spojené. V podstatě se nemusíte v noci budit ze sna s nejistotou, zda jste nezapomněli objednat v servisu výměnu oleje, a zda by nebylo vhodné provést výměnu pneumatik za nové. Vy se zajímáte jen o vaše cestovní záležitosti, tedy plán cesty a samotný program volných dnů.

Jediné, na co nesmíte zapomenout, je dotankovat palivo do plné nádrže při navrácení vozidla, uhrazení vratné kauce při podpisu smlouvy, a doporučuje se smlouvu a všechna její ujednání důkladně pročíst a zároveň si zajistit vlastní pojištění, pro případ kdybyste vozidlo vlastní vinou nějak poškodili, například při couvání nebo nakládání zavazadel. Délku pronájmu vozidla si domluvíte předem a ta by mohla korespondovat i s pronájmem ubytování, aby vše na sebe navazovalo a neřešili jste pak cestou žádné stresující události.