Očekáváte přírůstek do rodiny a nepatříte k lidem, kteří dědí oblečení pro miminka po starších sourozencích, respektive po jejich dětech? V některých rodinách si veškerou výbavičku musí pořizovat od píky novou, což je ovšem mnohdy výhodnější v tom, že máte jednak na výrobky záruku, a pak máte jistotu, že vaše děti budou první, kdo oblečky oblékne. Jaké požadavky byste měli především sledovat, abyste dopřáli vašim ratolestem opravdu to nejlepší?
Materiál – zde je bez debaty na prvním místě stoprocentní bavlna. Z několika důvodů. Především je zcela nealergická, velmi pohodlná, neškrtí, nekouše, neškrábe a nesvědí. Obléknout miminko do syntetiky je to nejhorší, co mu můžete udělat.
Barva a motiv – i velmi malí kojenci dobře vnímají, alespoň intuitivně a podvědomě svět kolem sebe, a velmi citlivě reagují na barvy. Jestliže jsou veselé, pastelové a syté, pak jim takový oděv vyhovuje. Volba oblečení pro kojence zároveň ovlivňuje i vás, vaše myšlení, vaše vnitřní pocity, a s nimi pak zpětně působíte na vaše dítě.
Střih – důležité je, aby se miminko cítilo volně, aby oblečení nebylo příliš přiléhavé, a aby jej nevnímalo jako nějakou překážku. Každé nepohodlí se pak odrazí na psychice a je známo, že tyto blokády se pak přenáší do pozdějšího věku, z nichž mnohé přetrvávají až do dospělosti.
Souprava – výhodné je nakoupit celou soupravu, než jen v některém obchodě dupačky a v jiném třeba čepičku a body. Součástí sady oblečení bývají kromě dupaček a celotělových obleků (body) i rukavičky, čepička a spodní poddupačky.
Ve specializovaných e-shopech pro kojence lze současně nakoupit i se slevou na dopravu a zboží od určité částky vaší útraty, a tak se mnohdy vyplatí pořídit tam kromě kojenecké soupravy i některé další potřeby, jako jsou župany, bryndáčky, zavinovačky, deky, zimní kombinézy a šály a mnoho dalších věcí.